Project Description

Ürünlerimiz Hava Temizleme

 

DERİN BİR NEFES, TEMİZ YAŞAM ALANLARI

 

PRO_381

MODEL: PRO-381
Ürün Özellikleri
1. Negatif İyon Teknolojisi
2. Elektrostatik presipitatör (ESP)
3. Aktif Karbon
4. Cold Catalyst

 

Teknik Özellikleri
Voltaj : AC220 / 240V
Güç : 3W
İyon : 6×10’6 / cm3
Ağırlık : 0.8kg
Ebat : 301x141x141mm
Etki Alanı : 10 m2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygulamalar

 

Negatif İyon Teknolojisi

Havalandırma açısından kapalı mekanların zamanla insanda yorgunluk hissi oluşturduğu biliniyor. Doğa yürüyüşlerinin, bitki örtüsü zengin olan alanlarda bulunmanın ruh ve beden sağlığına olumlu etkileri de uzmanlar dahil herkes tarafından kabul ediliyor.
Özellikle iklimlendirme alanında çalışan uzmanların dikkatini çeken bu husus çeşitli bilimsel araştırmaların konusu olmuştur. Daha çok astım hastaları tarafından fark edilen bu atmosferik ortam farkı ilk defa Prof.Dr.Jacques Breton tarafından annesinin astım hastalığına çare ararken aydınlatılmıştır.
Buna göre her ortamda havada negatif ve pozitif iyonlar bulunmaktadır. Eğer negatif iyonların sayısını arttırırsak kapalı bir mekanda bile ormanlardaki gibi temiz bir atmosfer ortamı oluşturabilmek mümkündür.

 

Negatif iyonların Yararları :

  1. Soluduğumuz oksijenin artmasına yardımcı olurlar,
  2. Sigara kokusu, kirli hava ve etrafta uçuşan partikülleri yok ederek havayı temizler,
  3. Ruh sağlığını iyileştirir, sinirleri gevşetir ve enerjiyi arttırır,
  4. Depresyonu azaltır, uykuyu düzenler, soluk almayı kolaylaştırır ve hava kalitesini artırır,
  5. Bakteri, duman ile toz ve küf gibi alerji yapıcı maddeleri havadan etkili bir şekilde temizler,
  6. Yayılan negatif iyonlar TV ve bilgisayar ekranlarının oluşturduğu pozitif iyonları, nötürleyerek insanlara zararlı etkisini azaltır,

Negatif iyonlar tüm bu özelliklerinden dolayı az enerji tüketimi ile yaşama ortamımızı ferahlatarak sağlığımız ve rahatlığımıza büyük katkı sağlayacaktır.
 

Cold Catalyst

Cold Catalyst filtre, çeşitli kimyasal ve uçucu organik maddeleri, sağlığa zararlı gaz ve kokuları yakalayıp parçalayan bir filtre sistemidir. Aynı zamanda anti bakteriyel etkiye sahip olan bu filtre, insan sağlığını da gözetmektedir.

 

Elektrostatik Presipitatör (ESP)

Bir hava filtre sistemidir. partikül giderimi amacıyla sıkça kullanılırlar. sistemin prensibi partiküllerin elektrostatik elektrikle yüklenerek metal tabakalara yapışması ve bu şekilde giderilmesidir. 0.05-100mikron arasındaki partiküller için etkin bir giderim sağlar.

 

Elektrostatik Adsorpsiyon

Aktif karbon üzerine çözeltilerin adsorplanmasından sorumlu elektriksel çekim kuvvetlerinin etkisi olarak tanımlanır. Ayrıca negatif yüklü karbon partikülleri ile pozitif yüklü adsorplanan moleküller veya iyonlar arasındaki elektriksel çekim difüzyon sırasında ortaya çıkan engelleri azaltır ve bu yüzden de adsorpsiyonun verimliliğini artırır.

 

Aktif Karbon

Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği vardır. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşmaktadır. Bu gözenekler sayesinde birçok koku yayan ve zehirli gazlar yakalanır.

 
381
381-1